Dostawa sal szpitalnych

ELA Container im medizinischen Bereich
Details
Lokalizacja

Marth

Rośnie zapotrzebowanie na obiekty medyczne. Coraz częściej kliniki i szpitale muszą organizować w krótkim terminie miejsce dla pacjentów, na pielęgnację lub diagnostykę – czy to ze względu na rosnącą liczbę chorych, czy też niezbędne prace budowlane. Żądana funkcjonalność pomieszczeń i sam pomysł aranżacji stawiają wysokie wyzwania wobec dostawców mobilnych systemów pomieszczeń jak ELA Container.

Długoletnie doświadczenia z mobilnymi pomieszczeniami w obszarze klinicznym sprawiają, że firma ELA jest prawdziwym specjalistą od sal szpitalnych na bazie kontenerów. ELA dokładnie dopasowuje pomysły aranżacji do potrzeb pracowników i pacjentów, uwzględniając ściśle procedury postępowania i procesy w obszarze medycznym. Jest to gwarancją, że mimo prac budowlanych wszystko przebiegnie zgodnie z planem.

Aktualnym przykładem zastosowania modułów ELA w służbie zdrowia jest poradnia Rusteberg w Marth. Poradnia pomaga pacjentom, prowadząc psychoterapię, aby łatwiej było im wrócić do życia społecznego i zawodowego. W związku z przebudową firma ELA Container udostępniła poradni na rok 25 tymczasowych pomieszczeń w 14 kontenerach premium o szerokości trzech metrów. Razem z dalszymi 11 kontenerami standardowymi o typowych wymiarach oznacza to 417 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

ELA Container im medizinischen Bereich

W tymczasowej poradni oprócz gabinetów terapeutycznych, biur i pomieszczeń socjalnych znajduje się także jadalnia, kuchnia i gabinet lekarski. Do tego dochodzą korytarze i sanitariaty. Szerokie okna na froncie wpuszczają wiele światła do pomieszczeń. Aby pomieszczenia mogły jak najszybciej zostać oddane do użytku, firma ELA wyposażyła je od razu w koryta kablowe ułatwiające podłączenie urządzeń elektronicznych, jak komputery, faksy i kopiarki.

Jens Golle z pracowni architektonicznej Müller & Lehmann docenia elastyczność pomieszczeń mobilnych ELA.

Ten projekt to kolejny dowód na to, jak wszechstronne są pomieszczenia ELA.
Jens Golle, pracownia architektoniczna Müller & Lehmann

Od projektu po realizację czuliśmy, że w ELA Container jesteśmy w dobrych rękach. Także poradnia jest zadowolona z tymczasowego rozwiązania. „Faktycznie nie docenialiśmy komfortu, jaki dają mobilne pomieszczenia” – mówi naczelny lekarz poradni Karin Haupt-Karvountzis.

Infolinia
Fachowy doradca na miejscu