Profil

ELA Container - ELA Container im Unternehmensprofil
Profil ELA Container

Historia przedsiębiorstwa i perspektywy na przyszłość

Details
Nazwa firmy

ELA Container GmbH

Założenie firmy

1972

Siedziba firmy

Haren (Ems), Dolna Saksonia

Pracownicy

1 400

Liczba kontenerów

60 000

read more

ELA Container specjalizuje się w pomieszczeniach i budynkach z kontenerów – o dowolnej wielkości, z indywidualnym wyposażeniem, przeznaczonych do wynajmu lub kupna. Mając 60000 kontenerów, 1400 pracowników i 24 lokalizacji na świecie firma ELA Container stała się w Niemczech jednym z największych dostawców elastycznych pomieszczeń modułowych wysokiej klasy. Dzisiaj ELA Container współpracuje z najróżniejszymi branżami – od budownictwa przez handel po gastronomię. Dzięki swojej jakości, innowacyjności i entuzjastycznemu podejściu ELA Container zdobywa stale nowe rynki i branże i przekonuje coraz więcej ludzi do walorów mobilnych pomieszczeń kontenerowych ELA.

Rodzinna firma w drugim pokoleniu

 

Idea pomysłowych pomieszczeń kontenerowych ELA powstała już w 1972 r., gdy Bernhard Albers wraz z żoną Elisabeth Albers założyli firmę ELA-Gesellschaft für Handel und Vermittlung GmbH & Co. KG. Para dostrzegła wcześnie rosnący popyt na elastyczne pomieszczenia i opracowała mobilne i dostosowane do potrzeb rozwiązania na bazie kontenerów. W latach 80. XX wieku kierownictwo firmy ELA Container GmbH przejęły dzieci założycieli, czyli rodzeństwo Tim Albers, Liesel Albers-Bentlage i Günter Albers. Po przejściu Tim Albers na emeryturę, od 2023 roku firmą kierują Liesel Albers-Bentlage, Günter Albers i dr Stefan Leopold. Dzięki osobowości, wiedzy technicznej i wyczuciu rozwoju gospodarczego konsekwentnie utrzymuje firmę na kursie na przyszłość.

Headshot
Liesel Albers-Bentlage
Liesel Albers-Bentlage
Wspólnik zarządzający
Günter Albers
Günter Albers
Wspólnik zarządzający
Dr. Stefan Leopold
Dr. Stefan Leopold
Dyrektor zarządzający

Nastawienie na sukces

Od momentu powstania firmy punktem wyjścia wszystkich działań biznesowych ELA Container jest miasto Haren (Ems) w Dolnej Saksonii. Od lat ELA Container rozbudowuje swoją sieć sprzedaży. W Niemczech oprócz siedziby w Haren (Ems) ELA Container posiada oddziały w Groß Ippener koło Bremy, w Trappenkamp w Szlezwiku-Holsztynie, we Frankenberg w Saksonii, w Billigheim w Badenii-Wirtembergii oraz w Moosburg koło Monachium. Do tego dochodzą spółki zależne za granicą, w tym w Holandii, Belgii, Polsce, Czechach, na Litwie, w Danii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii i Szwajcarii.

Kontener morski na place budowy

W 1972 r. założyciel firmy Bernhard Albers wraz z żoną po raz pierwszy wpadli na pomysł wykorzystania zdemobilizowanych kontenerów morskich na lądzie – jako magazyny lub schowki na sprzęt na placu budowy. Po odrdzewieniu i wyklepaniu Albers pomalował jeszcze swoje kontenery morskie farbą antykorozyjną do stali – i już pierwszy kontener ELA był gotowy.

ELA Container - Seecontainer für Baustellen

Sektor budowlany wpadł w zachwyt

Kontenery budowlane ELA znalazły rosnący zbyt. Dziwaczne konstrukcje z palet i barakowozy szybko zniknęły z placów budowy i ich miejsce zajęły solidne i dobrze zamykane kontenery magazynowe ELA. Budowlańcy byli zachwyceni: wreszcie narzędzia był chronione przed włamaniami i kradzieżą.

ELA Container - Baugewerbe zeigt sich begeistert

Pierwsze centrum wynajmu ELA w Haren

Biznes z kontenerami ELA kwitł: aby móc obsłużyć popyt Bernhard Albers kupił w 1977 r działkę na terenie inwestycyjnym „Mühlenberg” i urządził tam biuro oraz halę o powierzchni 600 metrów kwadratowych. Do tego doszła pierwsza własna ciężarówka.

ELA Container - Das erste Mietcenter

Od kontenera magazynowego do socjalnego

Place budowy oferowały jeszcze większy potencjał rozwoju dla ELA Container, ponieważ potrzebne były także pomieszczenia do zakwaterowania robotników. Tak Bernhard Albers opracował pierwszy kontener socjalny ELA z izolowanymi ścianami, posadzką, instalacją elektryczną, ogrzewaniem i małym oknem.

ELA Container - Vom Magazin zum Aufenthaltscontainer

Pierwszy kontener niestandardowy

Solidna konstrukcja z ram stalowych i ścian z płyt OSB: tak powstają kontenery biurowe, pracownicze i sanitarne ELA. Wykonane zostały także pierwsze kontenery niestandardowe dla wesołych miasteczek, snack barów i portierni.

ELA Container - Erster Spezialcontainer

Wynajem kontenerów zamiast zakupu

Do końca lat 70. kontenery ELA były wykonywane na indywidualne zamówienie i sprzedawane. Równolegle jednak rósł popyt na kontenery na wynajem. Biznes rozwijał się tak dobrze, że Albers postanowił, aby zamiast kontenerów morskich opracować własne, wytrzymałe kontenery. Ten produkt do dzisiaj stanowi podstawę wszystkich pomieszczeń kontenerowych ELA.

ELA Container - Container mieten statt kaufen

Pałeczkę przejmuje drugie pokolenie

Wejście do rodzinnej firmy drugiego pokolenia było impulsem do nowej strategii rozwoju. Z know-how, odwagą i konsekwentnym nastawieniem na klienta rodzeństwu Albers udało się rozwinąć mały rzemieślniczy zakład w dobrze prosperującą firmę o szerokiej gamie produktów i usług. W 2022 roku przypada 50. rocznica powstania ELA Container.

ELA Container - Die zweite Generation übernimmt

Cała para w rozwój

Dalsza historia przedsiębiorstwa naznaczona jest ekspansjami, otwieraniem nowych lokalizacji, nowatorskimi produktami, poszerzaniem gamy akcesoriów i znajdowaniem stale nowych pól zastosowania wszechstronnych pomieszczeń kontenerowych ELA. Dzisiaj kontenery ELA można spotkać w prawie wszystkich branżach. Ze swoją jakością, serwisem i know-how ELA ma doskonałe perspektywy na przyszłość.

ELA Container - Voll auf Wachstumskurs
Infolinia
Fachowy doradca na miejscu