Mobilne kontenery ELA jako stacja dializ

Mobile ELA Container als Dialysezentrum
Details
Lokalizacja

Uelzen

Jako przychodnie lekarskie, laboratoria lub szpitale: coraz części pomieszczenia systemowe ELA są wykorzystywane także w branży medycznej i służbie zdrowia. Funkcjonalne, nowoczesne i elastyczne moduły kontenerowe okazują się optymalnym rozwiązaniem tymczasowym na czas przebudowy lub modernizacji. Właśnie niedawno firma ELA Container zrealizowała taki projekt w Uelzen w Dolnej Saksonii. Gdy główny gmach uległ zniszczeniu w trakcie powodzi, zlokalizowana w nim stacja dializ zleciła firmie Phoenix Projekt Bau GmbH szybkie znalezienie dobrych pomieszczeń zastępczych. To przedsiębiorstwo budowlane postawiło na doświadczonego dostawcę mobilnego systemu przychodni, czyli ELA.

Od sprawnego funkcjonowania placówki Dialyse-Uelzen zależy życie wielu ludzi. Pacjenci są tutaj przyjmowani w trybie dwuzmianowym sześć dni w tygodniu. Jakakolwiek przerwa w prowadzeniu zabiegów byłaby niedopuszczalna.

Poznaliśmy firmę ELA Container jako solidnego partnera przy innych projektach, które realizowaliśmy w przeszłości, i dlatego skorzystaliśmy z jej usług przy tym ważnym projekcie.
Stephan Ditterich, kierownik projektu Phoenix Projekt Bau GmbH

Firma ELA dostarczyła 33 kontenery standardowe w kolorze szarym beżowym, z których zbudowano dwukondygnacyjny system kontenerowy. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w czujki dymu. Między piętrami można wygodnie przechodzić wewnętrzną kontenerową klatką schodową. Mobilna przychodnia postawiona została na betonowych fundamentach, a dwie rampy zapewniają dostęp bez barier do centrum. Prawie 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej jest do dyspozycji zespołu stacji dializ kierowanego przez dr med. Ruth Weitzell w fazie przejściowej, która ma trwać od czterech do sześciu miesięcy.

Mobile ELA Container als Dialysezentrum
Mobile ELA Container als Dialysezentrum

„Kontenery standardowe ELA należą do naszych klasyków” – mówi Area Sales Manager w ELA Marco Poguntke. „Standardowe wymiary ułatwiają nieskomplikowane tworzenie nowych projektów i rozbudowę istniejących systemów. Równocześnie ich wysokogatunkowe materiały gwarantują długotrwałe użytkowanie”. W swojej flocie wynajmu ELA ma około 25 000 kontenerów. Gdy potrzebne jest miejsce, wymagane moduły mogą zostać szybko przewiezione na miejsce montażu własnymi samochodami ciężarowymi i na czas zmontowane.

Dr med. Ruth Weitzell jest zafascynowana możliwościami budownictwa systemowego: „Bardzo się cieszyliśmy, że udało nam się w tak krótkim czasie znaleźć zastępcze miejsce na dializy”. Działalność będzie mogła być prowadzona w systemie kontenerowym ELA aż do zakończenia prac remontowych w dotychczasowym budynku. „Zarówno pacjenci, jak i pracownicy szybko przyzwyczaili się do nowego otoczenia” – podsumowuje lekarka.

Byliśmy w stanie spełnić wszystkie wymagania klienta oraz szybko i terminowo dostarczyć i zamontować wymagany system kontenerowy, zaczynając od kontenerowej klatki schodowej przez rampy dla niepełnosprawnych po kontenery korytarzowe.
Marco Poguntke, Area Sales Manager w ELA
Infolinia
Fachowy doradca na miejscu