Kontenery ELA dla dużego placu budowy w Hamburgu

ELA Container - Werkstatt- und Lagercontainer Großbaustelle in Hamburg
Tutaj powstaje nowe osiedle mieszkaniowe: kontenery budowlane ELA przed Elbphilharmonie.
Details
Lokalizacja

Hamburg

Rodzaj i liczba kontenerów

16 kontenerów standardowych ELA,
1 kontenerów premium ELA

Powierzchnia użytkowa

Około 240 m²

Użytkowanie

Biuro budowy

Kolor/podłoga

Ściany zewnętrzne: szary beżowy (RAL 7032)
Ściany wewnętrzne i sufit: biały
Podłogi: szary/biały

Wyposażenie specjalne

Biurka

Krzesła obrotowe

Kartoteki i szafy na ubrania

Szafy biurowe z przesuwanymi drzwiami

Stoły

Krzesła

Szafki na ubrania

Kuchnia

Klimatyzatory Split

Stalowe zewnętrzne schody z podestami i balustradami

Szambo

To jeden z największych placów budowy w Europie: Hafencity w Hamburgu nabiera kształtu i ELA Container ma w tym swój udział. Zanim pierwsi lokatorzy zamieszkają w nowej dzielnicy nad Łabą, dużo prac będzie jeszcze wymagało koordynacji. „Planowanie i zarządzanie to podstawa funkcjonowania placu budowy” – wie o tym Area Sales Manager w ELA Thomas Nohrn. Dlatego ELA Container ma gotowe rozwiązania pomieszczenia dla placów budowy z kwaterami, szatniami, biurami, salami konferencyjnymi i sanitariatami przeznaczonymi do wynajmu i kupna.

ELA Container - Baustellencontainer Aufenthaltsraum
Kontenery budowlane ELA są natychmiast gotowe do użytku bez względu na dostępność infrastruktury.

Na elastyczne kontenery budowlane ELA zdecydowała się także firma Eggers Gruppe z Tangstedt, specjalizująca się w budownictwie podziemnym: na Strandkai, gdzie firma obecnie uzbraja działki, stoi 19 kontenerów budowlanych ELA połączonych w jeden system o łącznej powierzchni użytkowej 290 metrów kwadratowych na dwóch kondygnacjach. „Negocjacje z ELA Container przebiegły bez komplikacji i w przyjaznej atmosferze” – mówi kierownik budowy Denzau. „Prowadziliśmy rozmowy na miejscu i nasze zamówienie zrealizowane zostało zgodnie z założeniami w terminie”. Firma ELA Container wykazała się przy tym dużą elastycznością.

Niezmiernie stabilne wykonanie i elastyczność montażu kontenerów ELA to zalety, które przydają się nie tylko na placach budowy.
Thomas Nohrn
Area Sales Manager w ELA

W systemie kontenerowym oprócz kontenerów biurowych i socjalnych znajdują się także szatnie, sale konferencyjne i sanitariaty. Firma ELA wyposażyła pomieszczenia kontenerowe w odpowiednie umeblowanie, aby jak najszybciej były gotowe do użytku: krzesła, biurka, szafy i szafki oraz kuchnia były już zamontowane w momencie odbioru systemu przez klienta. Dodatkowe szambo pozwoliło rozwiązać problem z ograniczonym dostępem do infrastruktury na placu budowy.

ELA Container - Baustellencontainer Werkstatt- und Lagercontainer Aufenthaltsraum 2
ELA dostarcza kontenery biurowe z pełnym wyposażeniem na życzenie.
ELA Container - Werkstatt- und Lagercontainer Großbaustelle in Hamburg schräge Ansicht
Wynajmuj kontenery budowlane ELA, aby zawsze zachować elastyczność.

Dodatkowo w kontenerach pomyślano o podestach, schodach zewnętrznych i klimatyzatorach. Zależnie od postępów prac budowlanych kontenery ELA pozostaną na placu budowy przy hamburskim Strandkai od sześciu miesięcy do jednego roku. „To jest zaleta budownictwa systemowego” – mówi Nohrn. „Dzięki naszym kontenerom budowlanym ELA inwestorzy mogą elastycznie reagować na każdą sytuację i zwiększać lub zmniejszać system zależnie od potrzeb”.

Infolinia
Fachowy doradca na miejscu