Z kontenerami wysoko w górę

Budowa wzwyż z kontenerami Ela.
Budowa wzwyż z kontenerami Ela.
Infos
Date
Rzecznik prasowy

Michael Schmidt

michael.schmidt@container.de

Czterokondygnacyjny biurowiec dla giganta przemysłowego

 

Zrównoważony rozwój to naczelna zasada strategii działania koncernu energetycznego MVV Umwelt w Mannheim. Firma wytwarza prąd, ciepło i parę z odpadów, biomasy i wiatru. Do realizacji projektu przedsiębiorstwo potrzebowało przejściowo dodatkowych biur i sal konferencyjnych. Był tylko jeden problem: mało miejsca na terenie, ale duże zapotrzebowanie na powierzchnię.

 

Kontenery jako zasobooszczędne rozwiązanie

 

Kontenery ELA okazały się rozwiązaniem wpisującym się w filozofię zrównoważonego rozwoju. Można je elastycznie składać i rozkładać i wykorzystywać do nowych celów. Ponadto, ustawione po cztery na sobie, zajmują mało powierzchni. Od niedawna ELA Container posiada niezbędne do budowy takich wymagających obiektów świadectwa badań obciążeń statycznych. MVV Umwelt był jednym z pierwszych przedsiębiorstw przemysłowych, dla którego zrealizowano wariant 4-kondygnacyjny.

Ten projekt bardzo leży mi na sercu. Wykonaliśmy tutaj z klientem prawdziwie pionierską pracę, ponieważ była to jedna z pierwszych konstrukcji czterokondygnacyjnych.
Julian Schreiner
ELA Area Sales Manager
Kontener biurowy ELA wyposażony w odpowiednie umeblowanie.
Kontener biurowy ELA wyposażony w odpowiednie umeblowanie.
Przestronne sale konferencyjne o jasnym wnętrzu.
Przestronne sale konferencyjne o jasnym wnętrzu.

Ścisła współpraca z partnerem

 

Kierowniczka projektu i inżynier budowlany Anette Jarosch podkreśla ścisłą współpracę z ELA Container podczas realizacji projektu: „Firma ELA Container włączyła się w prace już na etapie planowania założeń i była kompetentnym kontrahentem także po otrzymaniu zamówienia na dostawę kontenerów biurowych. Kontenery biurowe zaspokajają potrzeby robocze MVV Umwelt i umożliwiają naszym kolegom pracę na pełnych obrotach w biurowcu kontenerowym”.

 

Wygodne wyposażenie

 

Na 90 m² terenu powstał obiekt liczący 360 m² powierzchni biurowej. Stało się to możliwe dzięki 20 kontenerom premium ELA, z których ułożono pięć kolumn po cztery kondygnacje. Oprócz biur i sal konferencyjnych w budynku znalazło się miejsce na aneks kuchenny, toalety i wewnętrzną klatkę schodową. Klimatyzatory, żagle akustyczne i oświetlenie LED tworzą przyjemną atmosferę do pracy. Urządzenia techniki informatycznej ELA zapewniają optymalne działanie systemów teleinformatycznych w pomieszczeniach. Oprócz wysokości obiekt wyróżnia się oknami na frontach po obu stronach, przez które do pomieszczeń wpada dużo światła.

Wewnętrzna klatka schodowa zapewnia poczucie „jak w domu”.
Wewnętrzna klatka schodowa zapewnia poczucie „jak w domu”.

Więcej miejsca dla przemysłu

 

Dla Juliana Schreinera, Area Sales Manager w ELA, ten projekt był czymś szczególnym: „Właśnie w przemyśle często brakuje miejsca, aby postawić duży system kontenerowy. Budując wzwyż, mogliśmy chociaż trochę rozwiązać ten problem. Efekt jest już widoczny i bardzo mnie to cieszy”.

 

Potrzebujesz więcej miejsca? Zachęcamy do złożenia zapytania o kontener lub poproszenia lokalnego fachowego doradcę o poradę!

Infolinia
Fachowy doradca na miejscu